PORADNIA u ASYSTENTÓW ZDROWIENIA – zapisy

W naszej Poradni u Asystentów Zdrowienia możecie Państwo skorzystać ze spotkań wsparciowo-doradczych świadczonych przez certyfikowanych asystentów zdrowienia*. Spotkania przeznaczone są dla osób dorosłych z doświadczeniem kryzysu psychicznego oraz rodzin i bliskich osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Spotkania odbywają się naszym lokalu przy ul. Ożarowskiej 61 w Warszawie*, oraz online.
Obecnie oferujemy do 5 bezpłatnych 50 minutowych spotkań z AZ, docelowo chcielibyśmy, aby w razie potrzeby kolejnych konsultacji, one również były bezpłatne. Aktywnie poszukujemy na to środków.
W poradni w ramach różnych projektów prowadzone są również grupy wsparcia. O ich aktualnej ofercie oraz możliwości dołączenia do nich informujemy na naszym profilu FB, na stronie głównej w zakładce „projekty” oraz w kontakcie bezpośrednim.
*
Czekamy na zgłoszenia poprzez  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
W przypadku problemów z wypełnieniem formularza, przyjmujemy zgłoszenia mailowo pod adresem: poradnia@ef.org.pl ewentualnie telefonicznie pod numerem tel: (+48) 787 232 083 (poniedziałki-w piątki w godz. 11.00- 18.00), jeśli nie będziemy mogli odebrać, oddzwonimy. Na zgłoszenia odpowiemy w ciągu 72 godzin.
*Asystent zdrowienia to osoba po kryzysie psychicznym, która przeszła przez terapię własną, ukończyła specjalistyczny kurs oraz staże w placówkach ochrony zdrowia psychicznego. Więcej informacji o asystentach zdrowienia
Nasi asystenci, to osoby z kilkuletnim doświadczeniem pracy w tej roli m. in. w oddziałach psychiatrycznych warszawskich szpitali.
PRZEDSTAWIAMY ASYSTENTÓW NASZEJ PORADNI:
Monika Federowicz – z wykształcenia jest biotechnologiem. Przez wiele lat pracowała w farmacji zajmując się, między innymi, zagadnieniem farmakoterapii depresji, zaburzeń lękowych oraz choroby afektywnej dwubiegunowej (ChAD). Monika od 6 lat realizuje się zawodowo jako asystentka zdrowienia. Pomysł zmiany zawodu narodził się z doświadczenia oraz głębokiej wiary w to, że odpowiednie wsparcie i wiedza na temat zdrowienia wraz z możliwościami  jakie daje Psychiatria Środowiskowa, może przyczynić się do łagodniejszego i krótszego przebiegu choroby psychicznej.
W latach 2018-2020 pracowała w projekcie „Warszawski Zintegrowany System Leczenia i Wspierania Środowiskowego Osób z Zaburzeniami Psychicznymi”
w Szpitalu Bródnowskim.
Od 2019 roku pracuje w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, gdzie zdobyła doświadczenie pracy w:Oddziale Zapobiegania Nawrotom, Zespole Leczenia Domowego, Oddziale dziennym oraz Oddziale zamkniętym całodobowym I Kliniki Psychiatrycznej.
Od początku roku 2024 pracuje w Ursynowsko-Wilanowskim Centrum Zdrowia Psychicznego w Oddziale całodobowym, zamkniętym, wchodzącym w skład struktury III Kliniki Psychiatrycznej IPiN. W ramach poszerzania kompetencji odbyła roczne szkolenie „PSYCHOTERAPIA OSÓB Z DIAGNOZĄ SCHIZOFRENII” w ośrodku Psyche Plus. Ukończyła również Studium Medyczne uzyskując dyplom terapeuty zajęciowego.
W Fundacji eFkropka działała jako edukator w Warsztatach Antystygmatyzacyjnych oraz Akademii Sztuk Przepięknych na festiwalu Pol’and’Rock Festival. Obecnie prowadzi grupę wsparcia, warsztaty zdrowienia i rozmowy indywidualne z pacjentami doświadczającymi kryzysu psychicznego.

Rafał Kłopotowskiurodził się i wychował w Warszawie, jednak przez wiele lat mieszkał w Kalifornii. Studiował na wydziale aktorskim łódzkiej PWSFTviT i reżyserię na University of California, Los Angeles. Po projektach teatralnych w USA, Holandii i Polsce założył i prowadził grupę teatralną Scrap and Salvage. W 2017 roku zdiagnozowano u niego Chorobę afektywną dwubiegunową i ADHD.

Od 2018 roku, po ukończeniu odpowiedniego kursu, pracował w National Alliance on Mental Illness jako asystent zdrowienia (Peer and Family Support Specialist) prowadząc i zarządzając Programem Grup Wsparcia. Prowadził spotkania z obszaru zdrowia psychicznego i pracował z indywidualnymi pacjentami.
Rafał jest także organizatorem i prowadzącym spotkań dla osób z chorobami psychicznymi i uzależnieniami w LifeRing Secular Recovery, świeckiej organizacji trzeźwości. Zasiada także w zarządzie tej organizacji.
Od powrotu do Polski Rafał działa jako Edukator w Fundacji eF kropka i pracuje jako asystent zdrowienia w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na oddziale terapeutyczno-diagnostycznym. W Ursynowsko-Wilanowskim Centrum Zdrowia Psychicznego prowadzi grupy wsparcia dla ludzi po kryzysie zdrowia psychicznego i ich bliskich.
Rafał ma dwóch wspaniałych synów. Starszy, u którego zdiagnozowano schizofrenię, pracuje, uczęszcza do college’u i jest pisarzem publikującym beletrystykę. Młodszy syn studiuje Zarządzanie Big Data na Uniwersytecie w Oregonie.

Paula Kowalczyk – „(…)Leczę się na ChAD – chorobę afektywną dwubiegunową i niemal nauczyłam się z nia żyć, co było i nadal jest niezmiernie trudne. Od blisko 8 lat pracuję na Oddziale Zaburzeń Afektywnych (F7) Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie jako terapeutka zajęciowa i asystentka zdrowienia. Prowadzę między innymi: warsztaty plastyczne, grupy wsparcia, psychoedukację, relaksacje, treningi uważności czy funkcji poznawczych. Kurs na asystenta zdrowienia organizowany przez krakowskie Stowarzyszenie Otwórzcie Drzwi skończyłam w 2018 roku. Z wykształcenia jestem architektem i urbanistą, kilka lat pracowałam w zawodzie. Praca z ludźmi jest dla mnie ogromnie inspirująca. Nauczyła mnie niczego z góry nie zakładać, nie oceniać i nie tracić nadziei (…)” – Paula Kowalczyk

 

Ivan Sitsko – asystent zdrowienia z 5 letnim stażem pracy. Obecnie pracujący w IPiN oraz w Wolskim Centrum Zdrowia Psychicznego. W latach 2019-2021 pracował w projekcie „Warszawski Zintegrowany System Leczenia i Wspierania Środowiskowego Osób z Zaburzeniami Psychicznymi” przy szpitalu Drewnica. Od 2022 posiada również doświadczenie pracy w gabinecie prywatnym. W roku 2021 odbył roczne szkolenie „PSYCHOTERAPIA OSÓB Z DIAGNOZĄ SCHIZOFRENII” w ośrodku Psyche Plus. W 2023 ukończył kurs Otwartego Dialogu. Za sobą ma wiele godzin superwizji. Pasją Ivana jest parzenie herbaty. Na co dzień praktykuje taichi i propaguje zdrowy tryb życia.
Informację o tym kim są asystenci zdrowienia, naszych webinarach oraz o pozostałych naszych działaniach znajdziesz na kanale YouTube Fundacji eFkropka   – zapraszamy do jego subskrypcji.
Będziemy wdzięczni za wsparcie naszej innowacyjnej Poradni u AZ poprzez zrzutkę https://tiny.pl/csmv5  Przypominamy, że zarówno wpłaty na zrzutkę jak i bezpośrednio na nasze konto, uprawniają do odliczeń podatkowych w ramach rozliczenia rocznego PIT.
Alternatywna możliwość wpłaty: Fundacja eFkropka nr. rach: ⬇️
73 2530 0008 2016 1049 6433 0004
Tytuł: Darowizna na cele statutowe, Poradnia u AZ, KRS 0000382481
Jesteśmy organizacją pożytku publicznego OPP ➡️Fundacja EF KROPKA
KRS 0000382481

Podziel się tym tekstem!

Wykonanie : Tomasz Bednarek

Skip to content