Antystygmatyzacyjne warsztaty otwarte Razem wbrew Stereotypom, Ursynów, grudzień 2023

W ramach zadania publicznego nr URN/WSS/B/VI/3/10/2587/LW/2023, realizujemy w dzielnicy Ursynów, antystygmatyzacyjne warsztaty Razem wbrew Stereotypom. Warsztaty otwarte przeznaczone są dla rodzin i bliskich osób chorujących psychicznie, dla tych którzy zawodowo mają styczność z osobami z diagnozami psychicznymi, oraz dla samych chorujących.

 

 

Są to warsztaty usprawniające kompetencje w kontakcie z osobami z doświadczeniem kryzysów psychicznych. Warsztaty mają na celu usprawnienie relacji w kontakcie z osobami z doświadczeniem choroby psychicznej, lepsze zrozumienie tego co doświadcza osoba w kryzysie oraz pozyskanie wiedzy gdzie i w jaki sposób szukać pomocy, dla osób chorujących, oraz samego siebie (rodziny, czy tzw. „pomagaczy”). Ułatwić funkcjonowanie osobom doświadczającym kryzysu. Uczestnicy dowiadują się zarówno jak wspierać osoby po kryzysach, oraz jak w tym trudnym zadaniu zadbać o własne samopoczucie i zdrowie. Warsztaty prowadzone są przez Edukatorów Fundacji eFkropka, czyli osób z diagnozą psychiatryczną, które zostały odpowiednio przeszkolone i podczas warsztatów dzielą się własnymi historiami z okresu chorowania i zdrowienia. Edukatorom towarzyszy ekspert przez wiedzę, psycholog, psychoterapeuta lub psychiatra.
Warsztaty są jednorazowe, trwają 4 godziny z 2 przerwami 15-minutowymi. Przypominamy, że temat który poruszamy jest bardzo delikatny, a więc może budzić różne emocje. Dlatego też wymagamy aktywności i obecność na całych warsztatach.
Zapraszamy do zgłaszania się za pomocą formularzy zgłoszeniowych Google
Lub przez przesłanie maila na adres szkolenie@ef.org.pl

 

 

Podziel się tym tekstem!

Wykonanie : Tomasz Bednarek

Skip to content