Nowy lokal Fundacji eFkropka – ul. Ożarowska 61 lok.U4

Zapraszamy do przejrzenia galerii zdjęć lokalu na dole strony 🙂

Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie nas w wyposażeniu lokalu, w którym docelowo planujemy uruchomić innowacyjny projekt – poradnię, w której bezpłatne wsparcie otrzymywałyby osoby doświadczające kryzysu psychicznego oraz ich bliscy. Innowacja polega na tym, że wsparcie udzielane byłoby przede wszystkim przez asystentów zdrowienia. Poza poradnią, lokal będzie służył do codziennych działań naszych Edukatorów, wolontariuszy i pracowników. Będą w nim prowadzone m.in. nasze warsztaty antystygmatyzacyjnie i antyautostygmatyzacyjne, spotkania grup integracyjnych i grup wsparcia.

Część naszych działań na rzecz uchodźców z Ukrainy również będziemy prowadzić w nowym lokalu. Jednocześnie będzie to biuro i siedziba Fundacji eFkropka oraz biuro Kongresu Zdrowia Psychicznego.

Na dzień 01.10.2022 r. :  Remont już kończymy. W między czasie musieliśmy zweryfikować plany, ponieważ pomimo wysokiej punktacji nasze dwa wnioski o granty na poradnie i remont lokalu nie otrzymały finansowania.  W efekcie środki przeznaczone na wyposażenie, musieliśmy przeznaczyć na remont.  Dlatego zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w sfinansowaniu ostatnich zakupów wyposażenia. Dużą część już zakupiliśmy. Do tej pory na remont i wyposażenie wydaliśmy ponad 105.000 zł. W tym część ok. 8500 zł ze zbiórki na portalu Zrzutka.pl Potrzebujemy jeszcze ok. 9000 zł. Będziemy bardzo wdzięczni za wsparcie.

Jak nas wesprzeć?  Można to zrobić na różne sposoby:

– wpłacając poprzez naszą stronę: https://ef.org.pl/#darowizna-ngo
– wpłacając poprzez zrzutkę: https://zrzutka.pl/rw9tpa 
– wpłacając poprzez zbiórkę na profilu Facebooka https://www.facebook.com/donate/1118408515470696/
wpłacając na nasze konto:
Fundacja eFkropka ul. Ożarowska 61 lok. U4, 01-416 Warszawa
nr rach : 73 2530 0008 2016 1049 6433 0004
z dopiskiem na Cele statutowe, remont lokalu, KRS: 0000382481
Darowizny można częściowo odliczyć przy rozliczeniu rocznym, zgodnie z obowiązującymi przepisami podatkowymi.
Każda kwota ma dla nas znaczenie!

Lokal:  Wynajęliśmy od Zarządu Miasta Stołecznego Warszawy na preferencyjnych warunkach. Mieści się on przy ulicy Ożarowskiej 61 (lok. U4) na warszawskiej woli. Lokal ma łącznie 125,80 mkw powierzchni, w tym (25,79 piwnicy) i wymagał generalnego remontu. Dużo prac demontażowych,  przy pracach remontowych pomagali również nasi wolontariusz, którym jesteśmy bardzo wdzięczni.

Co dokładnie planujemy zrobić?

Stale pogarszający się stan zdrowia psychicznego Polaków, negatywny wpływ pandemii na zdrowie psychiczne, konflikt zbrojny w Ukrainie oraz ogromna potrzeba pomocy osobom przeżywającym kryzysy oraz ich rodzinom zmuszają nas do podjęcia natychmiastowych działań. Planujemy uruchomić poradnię. Projekt zakłada wsparcie profesjonalisty (psychologa lub psychoterapeuty) oraz wsparcie asystenta zdrowienia w ramach poradni dla wszystkich osób doświadczających kryzysu psychicznego, ich rodzin oraz bliskich nieodpłatnie.

O ile z konsultacji ze specjalistą można skorzystać prywatnie lub w publicznych placówkach to pomoc asystenta zdrowienia nie jest już tak powszechna. Właściwie jest dostępna jedynie w centrach zdrowia psychicznego oraz nielicznych placówkach szpitalnych. Asystent zdrowienia dostępny poza placówką jest w Polsce innowacją, którą my jako organizacja pozarządowa chcemy rozpocząć. O tym kim jest asystent zdrowienia mogą przeczytać Państwo na naszej stronie: https://ef.org.pl/dla-ciebie/asystenci-zdrowienia/ 

 

 

Podziel się tym tekstem!

Wykonanie : Tomasz Bednarek

Skip to content