#stoppsychofobii – akcja społeczna

Wspólnie z Kongresem Zdrowia Psychicznego, którego tegoroczna edycja odbywa się 3  czerwca,  pod hasłem „Zdrowie psychiczne dla wszystkich” ruszamy z akcją społeczną #stoppsychofobii, chcemy propagować ideę wsparcia osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego.

dlaczego idee Kongresu Zdrowia Psychicznego są ważne? -obejrzyj filmik – kliknij

Nie bójmy się rozmawiać o stanie psychicznym, nie bójmy się osób, które mają za sobą ciężkie przeżycia czy choroby, pomóżmy im wrócić do społeczeństwa.

W kampanii chcemy zachęcać również do organizowania przez lokalne środowiska Marszów Żółtej Wstążki – Marszów o Godność w dniu 3 czerwca w całej Polsce oraz do ogłoszenia tego dnia Dniem Żółtej Wstążki – i urządzanie spotkań poświęconych zdrowiu psychicznemu, projekcji filmów o tym temacie, rozmów o drodze do zdrowienia dla osób, które nie mogą uczestniczyć w Kongresie, aby mogły poczuć jego „ducha” .

Jak można wziąć udział?

  1. Wydrukować ze strony lub odręcznie wykonać napis #stoppsychofobii
  2. Zrobić zdjęcie z kartką z napisem
  3. Zamieścić zdjęcie na swoim profilu w social mediach dodając w opisie hasztagi: #stoppsychofobii oraz #zdrowiepsychicznedlawszystkich
  4. Nałożyć nakładkę dostępną na FB na swoje zdjęcie profilowe (jest dostępna do 3 czerwca br.)
  5. Zaprosić rodzinę, znajomych i nieznajomych do uczestnictwa w akcji
  6. Dla posiadaczy konta Google:  Zamieść zdjęcie w ogólnodostępnym albumie, a zdjęcie będzie widoczne dla wszystkich osób,  które będą chciały zobaczyć galerię zdjęć. Wszystkie zdjęcia znajdują się na dyskach Google ich autorów, w każdej chwili można samemu je usunąć.  link do dysku -tu udostępnij swoje zdjęcie!
  7. Można też zmotywować lokalne organizacje, jednostki działające na rzecz zdrowia psychicznego, do spędzenia wspólnie tego dnia, przy rozmowach o tym jak ważne jest dbanie o higienę psychiczną, o drodze do zdrowienia i możliwościach działań w lokalnych społecznościach, oraz do organizacji marszu.

Akcja zaplanowana jest do dnia 3 czerwca 2019r.

możesz wesprzeć ideę Kongresu Zdrowia Psychicznego -kliknij w poniższe zdjęcie

 

Jeśli nie polubiłeś naszych profili na Fb – zapraszamy- Fb Fundacji    Fb Kongresu Zdrowia Psychicznego 

Pobierz plansze #stoppsychofobii do wydruku    

akcja społeczna #stoppsychofobii

Podziel się tym tekstem!

Wykonanie : Tomasz Bednarek