Standardy Opieki Psychiatrycznej

 

Standardy Opieki Psychiatrycznej jako wspólny głos środowiska konsumenckiego

Standardy Opieki Psychiatrycznej są oddolnym pomysłem jednaj z naszych Edukatorek – Katarzyny Parzuchowskiej, na stworzenie ankiety badającej potrzeby, uwagi, marzenia uczestników systemu psychiatrycznego. Do wypełnienia ankiety proszone jest całe środowisko, czyli zarówno pacjenci i ich bliscy, jak i profesjonaliści. Ankieta jest młodym projektem, ale na bieżąco jej postępy są przedstawiane do publicznej wiadomości. Po zebraniu wystarczającej liczby wypełnionych ankiet planowana jest specjalna publikacja.

W ankiecie pod uwagę brane są kwestie nie tylko dotyczące leczenia, lecz także promocji zdrowia psychicznego, czy profilaktyki. Padają też pytania mniej lub bardziej kontrowersyjne, jak np. o przemoc, której jak się okazuje nadal doświadczają pacjenci na oddziałach.

Po co ankieta? Przede wszystkim po to by z wielogłosu użytkowników i profesjonalistów psychiatrii zbudować jeden na tyle słyszalny, by pomagał w procesie przemian i aktualnej transformacji systemu psychiatrycznego. Zapraszamy do wypełnienia anonimowej ankiety SOP i zaproponowania jej szerszemu gronu odbiorców.

Tekst: Katarzyna Parzuchowska, Edukatorka,

Standardy Opieki Psychiatrycznej - ankieta

Standardy Opieki Psychiatrycznej – wypełnij ankietę

Podziel się tym tekstem!

Wykonanie : Tomasz Bednarek

Skip to content