Telefony Zaufania

Telefon wsparcia kryzysowego Asystentów Zdrowienia:

+ 48 698 761 868, + 48 698 761 868, skype: asystent_zdrowienia 

Telefon jest anonimowy, czynny w poniedziałki w godzinach 10.00 – 19.00.

Oferujemy profesjonalne wsparcie Asystentów Zdrowienia oraz wszelkie niezbędne informacje dla osób dotkniętych kryzysem psychicznym, ich Rodzin i Przyjaciół

Kryzysowy Telefon Zaufania – 116 123

Telefon jest anonimowy, bezpłatny, czynny codziennie od 14.00 do 22.00.

„Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 powstał z myślą o osobach, które z różnych powodów nie mają możliwości bezpośredniego kontaktu z psychologiem. Oferta Poradni kierowana jest do osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym, potrzebujących wsparcia i porady psychologicznej, rodziców potrzebujących wsparcia w procesie wychowawczym oraz osób niepełnoprawnych. Poradnia Telefoniczna 116 123 udziela pomocy psychologicznej osobom doświadczającym kryzysu emocjonalnego, samotnym, cierpiącym z powodu depresji, bezsenności, chronicznego stresu.”

Więcej informacji: link

Antydepresyjny Telefon Zaufania Fundacji Itaka – 22 654 4041

Telefon jest anonimowy, czynny w poniedziałki w godzinach 17.00 – 20.00.

“Podejrzewasz, że masz depresję? Wiesz, że chorujesz na depresję, lecz nadal masz opory przed pójściem do specjalisty? Może obawiasz się reakcji otoczenia na wiadomość, że leczysz się u psychiatry? Jesteś w trakcie leczenia, ale leki nie działają? Masz pytania, których nie zadałeś lekarzowi prowadzącemu? Twój bliski jest chory na depresję, a Ty nie wiesz jak możesz mu pomóc? Nie wstydź się zadzwonić. Nasi specjaliści – lekarze psychiatrzy czekają na Twój telefon. Nie stawiają diagnozy, nie leczą, bo tego nie da się zrobić przez telefon. Ale wytłumaczą, na czym polega leczenie oraz terapia osób z rozpoznaną depresją, podpowiedzą co robić i udzielą wsparcia.”

Więcej informacji: link

Antydepresyjny Telefon Zaufania Forum Przeciw Depresji – 22 594 91 00

Telefon czynny jest w każdą środę i w czwartek w godzinach 17.00 – 19.00.

“Jeśli podejrzewasz u siebie lub Twojego bliskiego depresję, jeśli sądzisz, że dzieje się z Tobą coś poważniejszego niż chwilowe obniżenie nastroju, stres czy przemęczenie – nie wahaj się i skontaktuj się ze specjalistą. Zadzwoń!”

Więcej informacji:  https://forumprzeciwdepresji.pl/antydepresyjny-telefon

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 116 111

Telefon jest bezpłatny, anonimowy, czynny od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 12.00 do 22.00.

“Masz problem? Czujesz smutek, złość, bezsilność? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy grupą osób pomagających poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Możesz opowiedzieć nam o tym, co przeżywasz.”

Więcej informacji: link

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 12 12 12

Telefon jest bezpłatny, anonimowy, czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.15-20.00.

“Specyfiką Dziecięcego Telefonu Zaufania jest jego dwoisty charakter z jednej strony jest to telefon zaufania, z drugiej pełni on również rolę telefonu interwencyjnego. Psycholodzy, pedagodzy, prawnicy udzielają niezbędnego wsparcia wszystkim dzwoniącym dzieciom. Pod numer interwencyjny osoby dorosłe mogą zgłaszać problemy dzieci lub rażące zaniedbania względem nich. Każdy, kto zadzwoni po godzinie 20.00 lub w dni wolne od pracy może przedstawić swój problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.”

Więcej informacji: https://brpd.gov.pl/telefon-zaufania

Podziel się tym tekstem!

Wykonanie : Tomasz Bednarek