Wywiad z Agnieszką Kręglicką o programie stażowym

 

Na portalu Gazeta.pl ukazał się wywiad z panią Agnieszką Kręglicką o programie stażowym, który razem prowadzimy.

Fundacja eFkropka działająca przy szpitalu na ul. Sobieskiego zgłosiła się do Pani z propozycją przyjęcia na staże byłych pacjentów oddziałów psychiatrycznych. I Pani się zgodziła. Słowa schizofrenia, choroba psychiczna nie budziły w Pani lęku?

Agnieszka Kręglicka: Miałam kiedyś chorującą psychicznie ciotkę i ogromnie ją lubiłam. Do szpitala psychiatrycznego trafił jeden z moich przyjaciół. Udało mu się zwalczyć chorobę, wrócił do nas. Choroby psychiczne nie budzą we mnie lęku. Uważam, że są czymś normalnym, czymś co może spotkać każdego człowieka. Nie bałam się przyjąć do restauracji chorujących ludzi. Podoba mi się pomysł fundacji na stworzenie restauracji, w której mogliby pracować byli pacjenci. Chciałam pomóc.

Praca w kuchni jest bardzo stresująca. Nie obawiała się Pani, że oni tego nie uniosą?

– Jest stresująca na wszystkich poziomach. Element twórczości, kreacji, goszczenie ludzi to jej najpiękniejszy, przynoszący najwięcej satysfakcji aspekt, ale też jest to tylko wycinek, znikomy procent tego, co składa się na pracę w restauracji. Cała reszta to stres, napięcie, wyścig z czasem. Wielu naszych stażystów doskonale sobie z tym radziło. Zależało im na tym, żeby się uczuć, żeby pracować.

ZAPRASZAMY DO PRZECZYTANIA CAŁEGO WYWIADU!

Podziel się tym tekstem!

Wykonanie : Tomasz Bednarek

Skip to content