Pol’and’Rock Festival 2022

W dniach 3-5 sierpnia po raz 5 wzięliśmy udział w Akademii Sztuk Przepięknych i propagowaliśmy nasze działania na Pol’and’Rock Festival. Nasza grupa wolontariuszy, w skład której wchodzili: Ola, Norbert, Julia, Jagoda, Asia oraz prezes fundacji  wyruszyła w drogę już 2.08. Droga choć długa obyła się bez większych niespodzianek. Tegoroczna edycja imprezy odbywała się pod hasłem “NO WAR!”, zatem nie mogło zabraknąć w naszym składzie ukraińskiej terapeutki Iriny.

Do Czaplinka dotarliśmy wczesnym wieczorem. Po rozpakowaniu rzeczy i rozbiciu namiotów wybraliśmy się na zwiedzanie festiwalowego terenu. Nie spacerowaliśmy jednak długo, ponieważ od rana zaplanowane mieliśmy działania na naszym stoisku. Rankiem następnego dnia organizowaliśmy się na naszym stoisku, by już o 10:00 otworzyć je dla uczestników festiwalu. Osoby zainteresowane mogły skorzystać z „żywej biblioteki psychiatrycznej”, czyli porozmawiać z osobą, która doświadczyła kryzysu oraz zadawać jej pytania, prowadziliśmy też “Warsztaty z kontaktu z osobą z doświadczeniem kryzysu psychicznego”.

 

Wyjazd ten na długo pozostanie w naszej pamięci, genialna atmosfera, przybijanie piątek, piękne emocje i ciekawi ludzie. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji!

Podziel się tym tekstem!

Wykonanie : Tomasz Bednarek

Skip to content