Fundacja objęła patronatem II Kongres Arteterapii

Podczas Kongresu będą omawiane tematy zastosowania technik arteterapii w obszarze zdrowia psychicznego dzieci i dorosłych.
Po raz pierwszy dla polskich odbiorców wystąpi autorka ponad 20 książek, w tym najbardziej znanego w Polsce podręcznika do arteterapii, Cathy Malchiodi PhD oraz dr Mary Rockwood Lane z USA.
Odbędą się prelekcje prof. dr hab. Wiesława Karolaka, prof. dr hab Alicji Gałązki, dr Aleksandry Wrońskiej, Doroty Raniszewskiej, Anny Glińskiej-Lachowicz, Anny Szymanowskiej, Anny Sikorskiej, Katarzyny Góralczyk i wielu innych, łącznie 16 polskich prelegentów.
Wszystkie prelekcje przedstawione będą podczas dwóch paneli wiedzy:
– „Arteterapia a samorozwój”, który odbędzie się 15 maja w formie LIVE z możliwością zadawania pytań (8 prelekcji)
– „Arteterapia w pracy z dziećmi”, w formie VIDEO, do którego dostęp na pół roku otrzymają Uczestnicy Kongres (11 prelekcji).
Podczas prelekcji poruszone zostaną tematy praktycznego zastosowania sztuki w procesie wsparcia rozwoju, terapii i leczenia, w tym osób chorujących psychicznie, osób z autyzmem dziecięcym i niepełnosprawnością. Pojawią się takie zagadnienia jak: praca z traumą, autoarteterapia, terapia i psychoterapia dorosłych i dzieci przy wykorzystaniu technik arteterapii, dramaterapii, muzykoterapii, choreoterapii, biblioterapii i fototerapii. (…)”

Podziel się tym tekstem!

Wykonanie : Tomasz Bednarek

Skip to content