Szkolenia antydyskryminacyjne

Kilka słów o projekcie szkoleń antydyskryminacyjnych

Edukatorzy eFkropki: szkolenia "Razem wbrew stereotypom" 

Przeprowadzamy szkolenia z elementami warsztatowymi  przeciwdziałające dyskryminacji osób chorujących psychicznie. Szkolenia skierowane są do różnych grup zawodowych, które mogą mieć kontakt z osobami po kryzysie psychicznym (m.in: urzędnicy, służby mundurowe, nauczyciele) przeprowadzamy również szkolenia otwarte dla osób po kryzysach psychicznych oraz ich rodzin. Cały projekt jest współtworzony przez osoby z doświadczeniem choroby psychicznej, których nazywamy "Ekspertami przez doświadczenie" lub "Edukatorami". Optymalny czas szkolenia to 4h, jednak staramy się dostosować do potrzeb odbiorcy. Jeśli są Państwo zainteresowani przeprowadzeniem szkolenia w Państwa organizacji lub firmie, prosimy o kontakt pod adresem: szkolenie@ef.org.pl 

Jeśli chcesz zostać edukatorem napisz do nas: fundacja@ef.org.pl 

Zapraszamy do zapoznania się i polubienia profilu:

https://web.facebook.com/EdukatorzyEfkropki/

 

Przygotowania do Warszawskich Dni Różnorodności

Zapraszamy na cykliczne spotkanie wolontariuszy w piątek 15.05.15, które tradycyjnie odbędzie się o godz.18.00 w PRATiR ul.Wilcza 31 m.7 kl.A (IV p.).
Razem z grupą edukatorów będziemy przygotowywać się do Warszawskiego Dnia Różnorodności- impreza integracyjno-promująca grupy mniejszościowe, organizacje pozarządowe, termin uroczystości 23.05.15.

 Na poprzednim spotkaniu:

- Zachęcamy do korzystania z innych ofert skierowanych do osób po kryzysach psychicznych. Warto podnosić swoje kwalifikacje i zwiększać kompetencje zawodowe.Stowarzyszenie Integracja oferuje kurs dla wolontariuszy, Fundacja Aktywizacja zajmująca się aktywizacją zawodową osób niepełnosprawnych proponuje między innymi kurs szybkiego uczenia. Dzielmy się informacjami na temat innych dostępnych projektów,staży, kursów, które są Wam znane, o których słyszeliście lub z nich korzystacie.

- Zbieramy Wasze propozycje na Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego, w tym roku obchodzimy go 9 października 2015.
Spotykamy się w Pałacu Kultury i Nauki. W trakcie konferencji planujemy udział innych organizacji pozarządowych- znane organizacje chętnie zaprosimy na Forum Psychiatrii Środowiskowej. Jeżeli znacie inne stowarzyszenia czy fundacje zachęcajcie do uczestnictwa i zapraszajcie do współpracy z fundacją oraz do udziału w forum.
Nadal opracowujemy program konferencji. Obecnie zebrane pomysły:
panel dyskusyjny (Rzecznik NFZ,pracodawcy, domy środowiskowe)
uczestnictwo innych organizacji pozarządowych (Fundacja Iwony Szymali, Zrzeszenie Pracodawców, Unia Pracy Wspomaganej)

- Aktualnie prowadzimy działania zmierzające do uruchomienia spółdzielni socjalnej o profilu usług gastronomicznych. Chętnych zapraszamy do współpracy!

Przypominamy o zebraniu 27.02

Wszystkim osobom zaangażoowanym w projekt warsztatów antydyskryminacyjnych przypominamy o kolejnym spotkaniu; widzimy się w najbliższy piątek (27.02), o godz. 17 w PRATiRze.
 

Spotkanie edukatorów - 13.02

Przypominamy o spotkaniu edukatorów w piątek, 13.02 o godz. 17, w Pracowni Terapii i Rozwoju przy ul. Wilczej 31/7A. Tym razem będziemy gościć Sonię Jakubowską, która przeprowadzi dla nas szkolenie z tworzenia scenariuszy warsztatów.

Kolejne spotkanie edukatorów

Przypominam o spotkaniu osób zaangażowanych w tworzenie warsztatów antydyskryminacyjnych. Spotykamy się w najbliższy piątek (30.01) o godz. 17 w Pracowni Terapii i Rozwoju ul.Wilcza 31 lok.7.
Zaprosiliśmy na spotkanie Pana, który zgłosił się z chęcią nakręcenia dla nas spotu reklamowego.

Przypominamy o kolejnym zebraniu edukatorów- to już 09.01!

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych udziałem w projekcie warsztatów antydyskryminacyjnych - spotykamy się w najbliższy piątek (09.01) w PRATiRze, przy ul. Wilczej 31/7A (czyli tam, gdzie zawsze). Spotkanie zaczyna się o godz.17.

Krótkie sprawozdanie z zebrania "edukatorów" z 5 grudnia

Na spotkaniu osób zaangażowanych w przygotowanie warsztatów antydyskryminacyjnych, 5 grudnia gościliśmy panią Katarzynę Szczerbowską, dziennikarkę serwisu kobieta.gazeta.pl. Pani Katarzyna pisała i mówiła w mediach o bardzo trudnych warunkach bytowych w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, gdzie przebywała w sumie rok podczas leczenia schizofrenii. Dzięki profesjonalnemu wsparciu udało nam się ustalić szereg tematów, którymi media mogą być zainteresowane w kontekście chorób psychicznych. Obecne na spotkaniu osoby zgłosiły się do pisemnego opracowania poszczególnych kwestii; na kolejnym spotkaniu - 19 grudnia będziemy dzielili się postępem prac. Oprócz tego kilka osób zdecydowało się zaangażować w projekt tłumaczenia książki pt. "Don't call me nuts"; prace nad tłumaczeniem będzie koordynował pan Tomasz.

Kolejne spotkanie grupy "edukatorów" - 19 grudnia

Wszystkich zaangażowanych w projekt warsztatów antydyskryminacyjnych zapraszamy na kolejene zebranie, które odbędzie się jak zwykle w Pracowni Terapii i Rozwoju przy ul. Wilczej 31/7, 19 grudnia o godz. 17.